19.02.2010

Linnade liidu juhatuse esimeheks valiti Tallinna aselinnapea Taavi Aas

19.02.2010

Eesti Linnade Liidu (ELL) volikogu valis järgmiseks neljaks aastaks uueks juhatuse esimeheks Keskerakonda kuuluva Tallinna aselinnapea Taavi Aas’a.
 

ELL-i volikogu valis kolmapäeval ka uued juhatuse liikmed ja aseesimehed. ELL-i juhatuse liikmeteks valiti Rakvere Linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami, Järvakandi vallavanem Mart Järvik, Haapsalu Linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid, Tartu Linnavolikogu esimees Aadu Must, Kohila vallavanem Andrus Saar ja Paide linnapea Kersti Sarapuu. ELL-i juhatuse esimeheks valitud Aas on ka varem kuulunud ELL-i juhatuse koosseisu. Volikogu valis juhatuse aseesimeesteks Juhkami ja Saare. Juhkami, Järvik, Saar kuuluvad IRL-i, Karilaid, Aas, Must ja Sarapuu Keskerakonda.

 

ELL-i liikmed on linnad, vallad ja alevid. Liidu väikseima elanike arvuga liige on 958 elanikuga Mõisaküla linn ning suurim Tallinn, kus elab 406.657 inimest. ELL-i kuuluvates omavalitsustes elab 67 protsenti Eesti elanikkonnast.

 

Liidu ülesanne on esindada ja kaitsta oma liikmete ühishuve ning aidata kaasa kohaliku omavalitsuse üldisele arengule.Viimati muudetud: 16.11.2017