23.04.2009

Saue ja Kiili peavad koostööd pealinnaga tähtsaks

23.04.2009

Tallinna naabervallad Kiili ja Saue vastasid Tallinna üleskutsele alustada koostöö parandamiseks läbirääkimisi.
 

„Oleme seisukohal, et pealinna regioonis on koostöö paljudes valdkondades väga vajalik, isegi möödapääsmatu," tõdes Kiili vallavanem Vambo Kaal oma vastuskirjas. Ta lisas, et mitmetes valdkondades on koostöö juba käivitunud. „Peame oluliseks edaspidiseid ühiseid tegevusi piirkonna arendamisel," kinnitas Kaal.

Saue vallavanem Mati Tartu kinnitas, et Saue valla koostöö kogemused Tallinna linnaga on igati positiivsed. „Saue Vallavalitsus on nõus, et pealinna regiooni koostöö on kindlasti vajalik," kirjutas Tartu. Ta lisas, et ühe alternatiivina kaalutakse kindlasti ka omavalitsuste ühinemise võimalusi.

Pealinna regiooni koostöökomisjoni juhi, Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on Tallinnal hea praktiline koostöökogemus Sauega näiteks Harku terviseradade korrastamisel ja bussitranspordi osas. „Kindlasti on nii Kiilil kui ka Sauel lisaks olemasolevale ka palju uusi ja innovaatilisi ideid, kuidas ühistegutsemist jätkata ja arendada," sõnas Mutli.

Saue vallavanem tõdes, et pealinna regiooni koostöö edasiseks edendamiseks on Tallinna linn ning ümberkaudsed vallad ja linnad 2009. aasta alguses töögrupi moodustanud.

Tallinna üleskutsele on juba vastanud ka Viimsi vallavalitsus, näidates samuti üles valmisolekut haldusreformi ja omavalitsuste koostöö parandamise teemal läbirääkimisi alustada.

 „On selge, et seni sisuliselt puudunud vastastikune koostöö oleks kasulik mõlemale naabrile, nii Viimsile kui Tallinnale," teatas Viimsi vallavanem Haldo Oravas. "Seepärast oli Tallinna linnapea Edgar Savisaare poolne algatus eelläbirääkimiste alustamiseks igati arusaadav."Viimati muudetud: 20.11.2017