26.08.2009

Tulekul kolmas omavalitsusfoorum

26.08.2009

Reedel, 28. augustil toimub Tallinna Lauluväljaku klaassaalis kolmas omavalitsusfoorum.
 

„Tallinna initsiatiivil ellu kutsutud omavalitsusfoorumid on kujunenud märkimisväärseks kohalike omavalitsuste koostöövormiks ning ühishuvide eest seismise vahendiks,“ ütles abilinapea Taavi Aas. „Kohalike omavalitsuste esindajate huvi foorumis osalemise vastu on suur, teisest foorumist võttis osa üle 300 inimese.“

Kolmanda omavalitsusfoorumi avab Tallinna linnapea Edgar Savisaar, külalisena tervitab osalejaid Riia linnapea Nils Ušakovs. Foorumit juhivad Tallinna linnavolikogu esimees Toomas Vitsut ja Rõngu vallavanem Aivar Kuuskvere, ettekannetega esinevad Tallinna abilinnapea Taavi Aas, Riigikogu aseesimees Jüri Ratas, politoloog Rein ToomlaTallinna, Tehnikaülikooli professor Sulev Mäeltsemees jt. Foorumi lõpetab ühisavalduse vastuvõtmine.

„Kõik osaleda soovijad saavad lisaks eelregistreerumisele ka omavalitsusfoorumi sisulise külje osas sõna sekka öelda - nõupidamisel käsiteldavate teemade ja võimaliku ühispöördumise kohta oma ettepanekud esitada,“ lisas Aas.

Esimeses ühispöördumises vaidlustasid kohalike omavalistuste esindajad riigijuhtide otsuse riigieelarveaukude lappimiseks kohalike omavalitsuste tulubaasi vähendada. Teisel omavalitsusfoorumil vastu võetud avalduses kinnitati, et Eesti omavalitsused on valmis koostööks iga Vabariigi Valitsusega, kes mõistab, et majanduskriisiga ei saa toime tulla omavalitsuste arvel. Ühtlasi avaldati tänu Euroopa Liidu Regioonide Komiteele, Euroopa Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Nõukogule ning Euroopa Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Kongressile, kes on tugevalt toetanud omavalitsusfoorumi seisukohti, mille järgi majanduskriisi ajal vastutustundlike riikide valitsused mitte ei kärbi omavalitsuste tegutsemisvõimalusi, vaid püüavad leida lisavahendeid kohtadel kasvanud sotsiaalprobleemide lahendamiseks.


Viimati muudetud: 20.11.2017