27.08.2009

Homme toimub kolmas omavalitsusfoorum

27.08.2009

Reedel, 28. augustil toimub Tallinna Lauluväljaku klaassaalis kolmas omavalitsusfoorum.
 

„Tallinna initsiatiivil ellu kutsutud omavalitsusfoorumid on kujunenud märkimisväärseks kohalike omavalitsuste koostöövormiks ning ühishuvide eest seismise vahendiks,“ ütles abilinapea Taavi Aas. „Kohalike omavalitsuste esindajate huvi foorumis osalemise vastu on suur, foorumile on registreerunud üle 300 osavõtja.“

Kolmandal omavalitsusfoorumil esinevad sõnavõtuga Tallinna linnapea Edgar Savisaar, Riia linnapea Nils Ušakovs ning Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimene aseesimees Indrek Saar.

Foorumit juhivad Tallinna linnavolikogu esimees Toomas Vitsut ja Rõngu vallavanem Aivar Kuuskvere, ettekannetega esinevad Tallinna abilinnapea Taavi Aas, Riigikogu aseesimees Jüri Ratas, politoloog Rein Toomla, Tallinna Tehnikaülikooli professor Sulev Mäeltsemees jt. Foorumi lõpetab ühisavalduse vastuvõtmine.

„Kõik osaleda soovijad said omavalitsusfoorumi sisulise külje osas sõna sekka öelda - nõupidamisel käsiteldavate teemade ja võimaliku ühispöördumise kohta oma ettepanekud esitada,“ lisas Aas.

Esimeses ühispöördumises vaidlustasid kohalike omavalistuste esindajad riigijuhtide otsuse riigieelarveaukude lappimiseks kohalike omavalitsuste tulubaasi vähendada. Teisel omavalitsusfoorumil vastu võetud avalduses kinnitati, et Eesti omavalitsused on valmis koostööks iga Vabariigi Valitsusega, kes mõistab, et majanduskriisiga ei saa toime tulla omavalitsuste arvel. Ühtlasi avaldati tänu Euroopa Liidu Regioonide Komiteele, Euroopa Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Nõukogule ning Euroopa Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Kongressile, kes on tugevalt toetanud omavalitsusfoorumi seisukohti, mille järgi majanduskriisi ajal vastutustundlike riikide valitsused mitte ei kärbi omavalitsuste tegutsemisvõimalusi, vaid püüavad leida lisavahendeid kohtadel kasvanud sotsiaalprobleemide lahendamiseks.


Viimati muudetud: 20.11.2017