foorumi kutse

Lugupeetud omavalitsustegelane,                                                                   

 
Esimesel omavalitsusfoorumil võttis üle 300 omavalitsusetegelase vastu pöördumise, milles nõuti  Euroopa omavalitsusharta rikkumise suhtes Eestis jälgimismenetluse algatamist. Kuigi Toompea valitsusele ei ole meie mured siiani korda läinud, on õnneks Euroopa meid kuulda võtnud, kuna algatatud jälgimismenetlus tõi endaga kaasa konkreetsed ettekirjutused Vabariigi Valitsusele. 
 
29. aprillil korraldab Tallinna linn järjekorras juba 6. omavalitsusfoorumi ja teemaks oleme seekord valinud e-valimised, mille turvalisuse küsimus küll ühiskonnas ja meedias korraks tõusetus, kuid peagi kiirelt vaibus.  
 
Miks teised ja ka arenenud riigid ei vaimustu e-hääletuse rakendamisest? Sest nad leiavad, et nii pole tagatud valimiste privaatsus ja korruptsioonikindlus ehk tulemustega saab hõlpsasti manipuleerida. Sellel seisukohal on ka USA tipp-spetsialistid ja teadlased IT-valdkonnas, kes on teinud ühisavalduse, mille sõnum on üks: e-valimised ei ole veel piisavalt turvalised, mistõttu neist on vaja hoiduda.  
 
Kas pole nii, et populaarse interneti teel hääletamisega on võimalik valimised tegelikult varastada, mis tähendab seda, et valimised võidavad need, kes kontrollivad e-valimissüsteemi? Mitmed asjatundjad on avaldanud muret seoses sellega, et e-hääli ei ole võimalik auditeerida, tõsise kahtluse alla on seatud personaalarvutite turvalisus, e-valimisi on võimalik manipuleerida nii seest- kui ka väljastpoolt süsteemi.
 
Ebaturvalised valimised on aga ohuks iga riigi demokraatiale. Tähelepanuväärne, miks seda probleemi näha ei soovita? Meie ei saa sellest vaikida!  Seetõttu kutsun Teid 29. aprillil kell 13.00 järjekorras juba kuuendale omavalitsusfoorumile Tallinna Tehnikaülikooli (Ehitajate tee 5) auditooriumi I-202, et arutada tekkinud olukorda ja leppida kokku meie edasine tegevus.
 
Lugupidamisega,
 
 
 
Edgar Savisaar
LinnapeaViimati muudetud: 23.11.2017