Spordivõimalused ja terviserajad

Suurt tähelepanu pööratakse Pirital sportimisele ja vaba aja veetmisele. 2007. aasta sügisel nägi ilmavalgust jalgpalliklubi Pirita Reliikvia. Pirita Majandusgümnaasiumi Spordihoone ja Pirita Spordikeskus (velodroom) on ühendatud mõlemal pool jõge kulgevate valgustatud terviseradadega ning 2008. aasta oktoobris valmisid tervisesportlaste rõõmuks ka Lillepi pargi kergliiklusteed.

2,4 km pikkust Pirita randa külastab päikeselistel päevadel kuni 20 000 inimest. Kindlasti ei tasu unustada, et Pirita oli ka 1980. aasta XXII suveolümpiamängude läbiviimiskohaks, mille tarbeks ehitatud TOP-i hooned on samuti üheks Pirita tõmbekeskuseks.

Seoses Pirita Majandusgümnaasiumi  ja Merivälja Kooli spordikompleksi valmimisega on oluliselt paranenud kooli ja kogu linnaosa sportimisvõimalused.

Spordivõimalused välistingimustes:

Allikas: www.spordiregister.ee

 

Spordivõimalused klubides

Pirita linnaosas tegutseb 6 spordikooli:

Lisaks on linnaosas registreeritud 28 spordiklubi. Linnaosa spordibaase kasutavad ka mujal registreeritud spordiklubid, seega on kohapeal tegutsevate arv oluliselt suurem. Elujõulisemad piirkonna spordiklubid on CFC Jalgrattaklubi, Spordiklubi FC Levadia, ESS Kalevi Jahtklubi, Tallinna Surfiklubi ja TOP Ujumisklubi.

Pirita discgolfi väljak

Pirita discgolfi väljak on 10 korviga ja asub Lasnamäe-Pirita piiril, Purde ja Kase tänava vahelisel alal. Väljaku kasutamine on tasuta ja väljak on avatud aastaringselt. Mängimiseks vajalikud kettad peavad mängijatel olema endil.

Discgolfi ala Maarjamäe.jpg

Viimati muudetud: 17.12.2019