Skip to content
Доступная среда
 °C
Поиск информации, услуг и т.п

Erasmus+ õpilastele 2022/2023

Erasmus+ õpilastele 2022/2023

erasmus_logo.png

Erasmus+ projekt ‘Places to Create’ PACT


Youtube kanal

(Eesti, Austria, Itaalia, Prantsusmaa)
Erasmus+ projekti 'Places to Create' 3. töötoa "Places to Preserve" ajal Grazis Austrias (korraldaja MS/BG/BRG Klusemannstraße) ja Châteaubriant'is Prantsusmaal õpilased Eestist, Austriast, Prantsusmaalt (peetud Collège de la Ville Aux'is).  Roses) ja Itaaliast arutasid Euroopa vastutust keskkonna ja ühiskonna ees.  Meie õpilased ja nende partnerid pidid tegema uurimistööd, et koostada

ettekandeid oma piirkonna ja riikide erinevatest keskkonnateguritest, mis mõjutavad nende/meie igapäevaelu. IMG_5573.jpeg

IMG_5573.jpeg bf542f4d-bc93-4630-b520-2ae2cc4132a7.jpeg f5b82e64-5df1-4462-a35e-77bce6f042be.jpeg IMG_5704.jpeg IMG_5707.jpeg 2. töötuba Tallinnas, Eestis (võõrustajaks Tallinna Humanitaargümnaasium) oli pühendatud toidutrendidele veebis ning toiduga seotud müütidele.  Õpilased pidid tegema uurimistööd, et koostada tervislikke menüüsid ja ümber lükata teatud toidumüüte ning hiljem teha videoid meie projekti ametlikule YouTube'i kanalile.  Videod said tehtud mitte ainult lõbusaks ja loominguliseks, vaid ka väga informatiivseks. image1.jpeg
image0 (1).jpeg

Meie õpilased osalevad jätkuvalt edukalt Erasmus+ projektis „Tervislik toit – õnnelik elu“.

 

Erasmus+ projekt "Tervislik toit, õnnelik elu"

(Eesti, Saksamaa, Tšehhi, Poola) 

Erasmus+ projekti „Tervislik toit, õnnelik elu“ eesmärk on motiveerida Eesti, Saksamaa, Tšehhi ja Poola õpilasi tegema koostööd ühise Euroopa tausta alusel.  Meie peamine eesmärk on uurida tervislikku toitumist ja säästvat tegevust piirkondlikul ja Euroopa tasandil.
1. töötuba Tšehhis Ostravas (peetud PRIGO's) keskendus toidu kasutamise jätkusuutlikkusele ja ressursse säästvale käitlemisele – tootmisel, transpordil, müügil ja kõrvaldamisel. 
 

Seekord (15/01-20/01) võõrustas 3. töötuba Saksamaal Rostockis asuv rahvusvaheline grammatika Ecolea kool. Selle vahetusnädala teemaks oli "Jätkusuutlikkus igapäevaelus".

 

 Esimese sammuna õpetati õpilastele, mida tähendab jätkusuutlikkus – praeguste põlvkondade vajaduste täitmine tulevaste põlvkondade vajadusi kahjustamata, tagades samas tasakaalu majanduskasvu, keskkonnahoolduse ja sotsiaalse heaolu vahel. Oli väga oluline teadvustada õpilastele jätkusuutlikkuse mõju meie igapäevaelule.  Seejärel pidid õpilased rahvusvahelistes gruppides töötades looma ja monteerima videoid erinevatel määratud teemadel.  Videod leiate meie ametlikust YouTube'i kanalist "Healthy Food - Happy Life". IMG_7253.jpg IMG_7251.jpg 552954dd-219e-48da-a5af-7f0626c0a509.jpeg IMG_7252.jpg

 Esimesel õppepäeval koguneti koolimajas, kus õpilastele anti ülevaade eesootavatest tegevustest ja tutvustati Kołobrzeg'i linna ning selle eripärasid. Seejärel kaardistati õpilaste eelteadmisi toidukordadest ja tervislikust toitumisest, peale mida moodustati õpilastest neli gruppi, kus etteantud retseptide abil tuli valmistada hommikusöök. Grupisiseselt pidid õpilased jaotama töörollid ja kordineerima ühistegevust ning filmima üles kogu ettevõtmine. Õpetajatele tehti ringkäik mööda koolimaja, kus tutvustati koolimaja ajalugu, õppeklasside ja õppeprotsessi ülesehitust ning õpetajate ja juhtkonna koostööd õppimist soodustava keskkonna kujundamises. Peale lõunat jaguneti kaheks grupiks, kus esimene grupp külastas Kołobrzeg'i linnapead ja neile viidi läbi ekskursioon vanalinnas ning sportlikule üritusele seinaronimises. Teine grupp läks aga kutsekooli valmistama mitmekäigulist lõunasööki kokkade juhendamisel, mida tuli samuti üles filmida ja alles siis mindi sportlikule üritusele seinaronimises.

Teisel päeval toimus aga gruppide vahetus ja viimaks kogunesid õpilased õhtul ühisele orienteerumismängule vanalinnas. 

Kolmandal päeval sõideti Toruni linna, kus õpilased külastasid piparkoogi muuseumi ja said ülevaate piparkoogi tegemise ajaloost ning ühes meistriga valmistati piparkooke. Seejärel mindi iseseisvalt piparkoogi muuseumisse ringkäigule, kus tutvuti piparkoogi kaubanduse ning selle seose vürtsikaubanduse, mesinduse ja kultuurilugudega. Peale mida mindi giidiga ajaloolisele rännakule, kus õpilased õpitulemusena said teada: 
— Toruni linnastruktuuri 800 aastasest järjepidevusest
— Toruni linna rajas Saksa Ordu 13. sajandil ning toetasid Püha Jaakobuse kiriku rajamist, kuid 1454. aastal tõusis linnarahvas üles ning ühes raega kukutati nende võim. 
— Püha Johannese kiriku rajamisest 13. sajandil, kus ristiti N. Kopernikus, kes tõestas heliotsentrilise maailmasüsteemi olemasolu. 
— Kopernikus oli sündinud Torunis rikkasse kaupmeeste perekonda
— Linna ühes sümboliks kujunes 14. sajandil piparkoogi äri.
— Püha Maaria kirikust, mille rajasid frantsisklased 14. sajandil ning kus ristiti Poola kuninga Zygmunt III õde

Neljandal ja viimasel päeval kogunesid õpilased taaskord koolimajja ja jagunesid gruppidesse, kus nad võtsid analüüsivalt kõik päevad kokku ning alustasid videomontaažiga ehk loomeprotsessiga, milles pidi avalduma õppeprotsess ja siis tulemus. 
Erasmus+ projekti PACT viimaseid vahetusnädalaid korraldas Tallinnas, Eestis olev Tallinna Humanitaargümnaasium, ning Itaalias asutust leiduv Torre del Grecos Don Bosco - F. D’Assisi. Meie peamiseks ja ka tähtsamaks eesmärgiks oli luua lauamängu,mis omakorda puudutaks 4 UNESCO säästva arengu eesmärki 17-st: 1. Kaotada vaesus, 4. Kvaliteetne haridus, 7. Taskukohane ja puhas energia, 11. Kestlikud linnad ja kogukonnad. Nädal möödunud Tallinnas oli uskumatult edukas. Töödates rahvusvahelistes meeskondades, õpilased suutsid ellu tuua mite ühe, vaid lausa kaks mängu. Igas mängus on umbes 80 küsimust, mille abil on võimalik tõsta teadlikkust valitud probleemidest.Nii õpilased, kui ka õpetajad tahtsid osaleda kõikides võimalikudes huvitavates ning loomingulistes üritustes ja gruppitöödes, mida võõrustajariik pakub. Lisaks, oli neil suurepärane võimalus veidi paremini tutvuda Eestiga ning ka riigi omapärase kultuuriga, millega siis kaasa aitas Tallinna ja Tartu linna külastamine. Kokkuvõttes tundus nädal tõeliselt loominguline, hariv ja lõbus.

Последнее изменение 20.12.2023