Skip to content
Доступная среда
 °C
Поиск информации, услуг и т.п

Kodutud ja hulkuvad loomad

Kodutud ja hulkuvad loomad

Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja järgi peab koer kandma avalikus kohas alati jalutusrihma, vabalt võib ta joosta ainult koerte jalutusväljakul või koduõues.

Hulkuv ja segaduses koer võib inimesi hirmutada ja neile ka ohtlik olla. Omapäi välja lastud lemmiklooma varitsevad tänaval paljud ohud, mille tõttu võib loom raskelt viga saada või hukkuda. Nii koertel, kassidel kui ka teistel lemmikutel, on suur oht auto alla jääda, koertelt pureda saada või sattuda pahatahtliku inimese kätte – aeg-ajalt on loomi mürgitatud, piinatud või nende kallal muud vägivalda tarvitatud.

Vaktsineerimata lemmikloom võib hulkuvate loomadega kokku puutudes nakatuda viirushaigustesse, mille tagajärjel võib ta surra või vajada pikaajalist ravi. Näiteks kasside immuunpuudulikkuse viirus (FIV ehk kassiaids) vähendab ajapikku nakatunu immuunsust ja muudab ta haiguste suhtes vastuvõtlikumaks ning ravi on seega aeganõudev ja kulukas.

Hulkuvad steriliseerimata või kastreerimata kassid suurendavad ka kodutute ja soovimatute kasside hulka tänaval.

Omanik on kohustatud tagama, et tema lemmikloom (sh kassid, koerad jt) ei satu väljaspoole oma territooriumi ilma omanikuta.

Tallinna linna kodutuid ja hulkuvaid lemmikloomi püüab ja hoiab:

Varjupaikade MTÜ Paljassaare tee 85 varjupaigas.

Ööpäevane infotelefon 514 1431 – teated leitud või kadunud loomade kohta; logooranzh.jpg

Loomaomanikul tuleb loomale järele minnes tasuda looma varjupaigas hoitud päevade eest. Ühe päeva koera ja kassi hoidmise tasu on 2024. aastal 5 eurot, pisilooma puhul on ühe päeva hoidmise tasu 2,50 eurot. Lisaks tuleb tasuda looma püüdmise eest 25 eurot.

Kui kass või koer on kiibistamata, tuleb tasuda ka looma kiibistamise ja registrisse kandmise eest 10 eurot. Lisaks vaktsineeritakse kiibistamata loom, et vältida nakkushaiguste levikut. 

 

 

Kui nägid hulkuvat looma,

helista loomade varjupaiga telefonile

514 1431:

  • teata looma asukoht;
  • kirjelda looma välimust ja nimeta eritunnused;

  • iseloomusta looma seisundit ja käitumist (vigastatud, agressiivne, paanikas vm).

 

 

Kui Sinu lemmikloom on kadunud,

helista loomade varjupaiga telefonile 514 1431:

 

Tihti leiab omanik tänu varjupaiga vahendatud infole kadunud looma üles kiirelt, isegi enne looma varjupaika jõudmist. Kaotatud või leitud kassist või koerast võib teavitada ka teisi Tallinnas loomi aitavaid organisatsioone, kellele võib ka abi pakkuda. 

 Kasside turvakodu logo.JPG logo_kelmiküla_kassijaam.jpg Pesaleidja.jpg ELS_logo_valge.jpg  Kassiabi logo.GIF  Kass_ja_Pojad_logo.jpg  Logo_58_kassi_koju.jpg  LH_logo2.jpg

Otsi kadunud lemmiklooma ka foorumite ja portaalide kaudu

Последнее изменение 21.02.2024