Sport Kooli

SportKooli2017.jpgProjekt „Sport Kooli“ on suunatud 7-8-aastastele õpilastele, kes osalevad lisaks kooli kehalise kasvatuse tundidele täiendavalt liikumisharrastuse tundides „Sport Kooli“ programmi raames.

Projekti eesmärk on tekitada õpilastes huvi liikumise ja spordi harrastamise vastu ning seeläbi suurendada laste kehalist aktiivsust. Koostöös spordiklubide ja kvalifitseeritud treeneritega tutvustatakse õpilastele erinevate spordialade põhitõdesid läbi liikumisalaste tegevuste, mis neid köidavad: erinevate spordialade tutvustused, liikumismängud jne. Projekti raames ei keskenduta ainult ühele spordialale, vaid tutvustatakse mitmeid erinevaid spordialasid, sest ainult nii leiab laps endale sobivaima liikumisala. Projektis saab valitud koolidest osaleda üks esimene klass või kooli poolt komplekteeritud grupp (kuni 30 esimese klassi õpilast).

Koolidesse oodatakse oma spordialasid tutvustama kvalifitseeritud treenereid. Ühe treeningtunni pikkus on 45 minutit ning spordiala tutvustava inventari võtab treener vajadusel ise kaasa. Amet sõlmib treeningute läbiviimiseks spordiklubidega koostöölepingud ning treeningute läbiviimise eest on treenerile ette nähtud tasu.

Projekti sai alguse koostöös Tallinna Spordi- ja Noorsooameti ning Tallinna Haridusametiga 2016/2017 õppeaastal, kui osales seitse Tallinna kooli. Pilootprojektis osales üle 200 esimese klassi õpilase ja tutvustati ühtekokku 23 spordiala. Õpilased said proovida võistlustantsu ja tennist, panna end proovile kergejõustikus, jalgpallis, karates, saalihokis, maadluses, kick-boxingus, vehklemises, korvpallis, käsipallis, taekwondos, sport-chanbaras, akrobaatikas, võimlemises, judos, suusatamises, capoeiras jne.

Projektis Sport Kooli osaleb 2020/2021 õppeaastal 14 Tallinna kooli:

1. Merivälja Kool
2. Pirita Majandusgümnaasium
3. Tallinna Kuristiku Gümnaasium
4. Tallinna Mahtra Põhikool
5. Kadrioru Saksa Gümnaasium
6. Tallinna Südalinna Kool
7. Tallinna Juudi Kool
8. Tallinna Humanitaargümnaasium
9. Tallinna Järveotsa Gümnaasium
10. Tallinna Õismäe Vene Lütseum
11. Haabersti Vene Gümnaasium
12. Ristiku Põhikool
13. Karjamaa Põhikool
14. Tallinna Pääsküla Kool

Projekti teise perioodi kestvus on kokku 10 nädalat – 08.02. - 02.05.2021

Spordiklubid ja treenerid, kes on huvitatud projekti raames treeninguid läbi viima ja oma spordiala tutvustama, palume saata e-kiri tony.liivak@tallinnlv.ee

II perioodi tunniplaan 2020-2021

 

*Koolivaheajal liikumistunde ei toimu!

 

Lisainfo:

Tony Liivak
tel 6404683
tony.liivak@tallinnlv.ee

 

Viimati muudetud: 15.02.2021