Soovituslik kirjandus

1. klassi soovituslik kirjandus
Silvi Väljal „Jussikese seitse sõpra“
Eno Raud „Peep ja sõnad“
Eno Raud „Sipsik“
Vennad Grimmid „Lumeeit“
Andrus Kivirähk „Leiutajateküla Lotte“
Vabalt valitud luuleraamat


2. klassi soovituslik kirjandus:

Ellen Niit „Onu Ööbiku ööpäev“.

Hilli Ranna „Kollased koolilood“.

Ilmar Trull „Lõbusad luuletused“.

Andrus Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“.

Eno Raud „Sipsikute juturaamat“.

Ellen Niit „Triinu ja Taavi uued ja vanad lood“.

Leelo Tungal „Vana vahva lasteaed“.

Marlen Haushofer „Hea laps on raske olla“.

Heiki Vilep „Vaikuse hääled“.

Jaanus Vaiksoo „Lumemöll“.

Henno Käo „Hinge korter“.

Asta Kass „Ümbermaailma reis“.

Ira Lember „Hull hamburger ja poiss“.

Jaan Rannap „Jänesepoeg Juss ja karupoeg Kusti“.

Henno Käo „Printsuss“.

Liili Remmel „Päkapikumetsa lood“.

Eno Raud „Kukest ja kurest, konnast ja karust“.

Marta Sillaots „Trips, traps, trull ja teised“.

Tiia Toomet „Kuidas panna nööpe“.

Astrid Lindgren „Vahtramäe Emil“.

Ilon Wikland „Sammeli Epp ja mina“.

Leelo Tungal „Kristiina, see keskmine“.

Lehte Hainsalu „Kool on koolon“.

Eino Sepp „Veider seltskond“.

Astrid Lindgren „Pipi Pikksukk“.

Ilmar Tomusk (valik omal soovil).

27. Mika Keränen (valik omal soovil).


3. klassi soovituslik kirjandus

Kadri Hinrikus. „Et head haldjad sind hoiaksid“, „Taaniel Teine“
August Jakobson. „Ööbik ja vaskuss“
Kristiina Kass. „Kasper ja viis tarka kassi“ Kristiina Kass. „Käru-Kaarel“
Andrus Kivirähk. „Kaelkirjak“
Andrus Kivirähk. „Limpa ja mereröövlid“
Juhan Kunder. „Imelik peegel“
Kairi Look. „Lennujaama lutikad ei anna alla“
Oskar Luts. „Nukitsamees“
Ellen Niit. „Suur maalritöö“
Aino Pervik. „Presidendilood“
Aino Pervik. „Tirilinnas algab kool“ jt sama sarja raamatud
Eno Raud. „Naksitrallid“, „Jälle need naksitrallid“
Piret Raud. „Ernesto küülikud“
Piret Raud. „Sanna ja salakütid“
Eduard Vilde. „Minu esimesed „triibulised”“
Tiia Toomet. „Vana aja lood“, „Vana aja koolilood“
Leelo Tungal. „Naljatilgad lähevad laulupeole“
Jaanus Vaiksoo. „Lumemöll“
Jaanus Vaiksoo. „Neli hommikut ja üks õhtu“

Anders Jacobsson, Sören Olsson. „Sune“ jt sama sarja raamatud
Ole Lund Kirkegaard. „On üks ninasarvik Otto“
Åsa Lind. „Liivahundi lood“ jt sama sarja raamatud
Astrid Lindgren. „Vahtramäe Emil“
Mira Lobe. „Vanaema õunapuu otsas“
Sinikka Nopola, Tiina Nopola. „Heinakübar ja Viltsuss“ jt sama sarja raamatud
Otfried Preussler. „Väike nõid“
Chris Riddell. „Ada Goot ja kummitushiir“ jt sama sarja raamatud
Annie M. G. Schmidt. „Viplala lood”
Ulf Stark. „Vilista mulle, Johanna!“ jt sama autori raamatud
Håkon Øvreås. „Pruune“


4. klassi kirjandusteosed

Tõnu Seero „Kaarel teab“

Tõnu Seero „Jürimari pere lood“

Kristiina Kass „ Nõianeiu Nöbinina“

Kristiina Kass „Peeter ja mina“

Kristiina Kass „Õpetaja Kusti kummitab“

Ilmar Tomusk „Digipöörane kool“

Ilmar Tomusk „Pöörane puhkus Parakatkus“

Astrid Lindgren „Karlsson katuselt“

Astrid Lindgren „Meisterdektektiiv Blomkvist“

A. A. Milne „Karupeog Puhh. Maja Puhhi salu servas“

Luuleraamat (Wimberg, O. Luik, V. Viiding, J. Arder, O. )

Oskar Luts „Nukitsamees“

Mika Keränen „Varastatud oranž jalgratas”

Ilmar Tomusk „Kriminaalne suvevaheaeg“


5. klassi kohustuslikud raamatud
september H.C. Andersenilt 10 muinasjuttu oma valikul
oktoober J. ja W. Grimmidelt 10 muinasjuttu oma valikul
november Kreutzwald „Eesti rahva ennemuistsed jutud” 10 juttu õpetaja valikul
detsember August Jakobsoni kogumik „Suur onu ja väike vennapoeg”või „Puujalaga katk”
jaanuar eesti muinasjuttude kogumik „Rehepapp ja vanapagan”
veebruar Eno Raud „Kalevipoeg” ja Andrus Kivirähk „Suur Tõll”
märts eesti muistendite kogumik „Emand kaseladvas” või Gustavson „Igal kohal oma
lugu”
aprill Rannamaa „Nösperi Nönni natuke” või “Laipaik”
mai Gert Helbemäe „Vana Toomase legend” ja „Ivo Schenkenberg”


6. klassi kohustuslikud raamatud
september Cummings, Foster „Asgard”
oktoober Raven „Beowulf”või Sutcliff „Lohetapja” või Marshall „Beowulf”
november Riordani „Kuningas Arthuri lood” või Warren „Kuningas Arthuri lood”
detsember Rodari „Sinine nool” või „Vanad head jõulujutud”
jaanuar Nöstlinger „Vahetuslaps” või Thorvall „Isa aseaine”
veebruar Lember „Nõiajaht koolis” või Soopan „Kõik poisid ei saa suureks”
märts Knight „Lassie tuleb ikka koju” või Kurvinen „Hundikoer Roi”
aprill Swindells „Öö tuhat silma” või Swindells „Tuba nr 13”
mai Astrid Lindgreni raamatu esitlus paaristööna


7. klassi kohustuslikud raamatud

september         Vallik “Kuidas elad, Ann?” või Nõu “Tõmba uttu” või Reimus          

                           “Haldjatants”

oktoober             Schlüter “Rööv” või Sachar “Augud” või Soopan “Head pahad

                           poisid”

november           Parijõgi “Teraspoiss”

detsember          Kareva “Sa pole üksi” või Laipaik “Kurjasadu”

jaanuar               teatriprojekt Kitzberg “Libahunt”

veebruar             Bornhöhe ajalooline jutustus oma valikul

märts                  referaat ühest fantaasiakirjanikust

aprill                    Kivirüüt “Okultismiklubi” või Alcock “Punaste kõrvadega vaimud”

mai                      Glover “Poiss eikuskilt” või Almond “Skellig”

 


8. klassi kohustuslikud raamatud

september              Salinger “Kuristik rukkis”

oktoober                 Henno “Mina olin siin” või Karu “Nullpunkt”

november               Leesalu “Mängult on päriselt” või Priilinn “Halloween”

detsember              Saint- Excupery “Väike prints”

jaanuar                   referaat ühest ulmekirjanikust

veebruar                 filmiprojekt

märts                       raamat sarjast “Minu…”

aprill                        Golding “Kärbeste jumal” või Thompson “Ööloom”

mai                          Brown “Viirus”või Pratchett “Vaibarahvas”

 


9. klassi kohustuslikud raamatud

september               Kivirähk “Rehepapp” või “Mees, kes teadis ussisõnu”

oktoober                   Remarque “Läänerindel muutuseta” või

                                   Hemingway “Hüvasti relvad”

november                 Rafaelsen “Öö New Yorgis” või Brasme “Ühe hingetõmbega”

                                   või Fülscher “Hei, Lilli!”

detsember                Vilde “Pisuhänd” või Kivirähk “Kalevipoeg”

jaanuar                       Tammsaare “Kõrboja peremees” või “Vanad ja noored”

veebruar                    Kivikas “Nimed marmortahvlil”

märts                         Orwell “Loomade farm”

aprill                           Hargla üks apteeker Melchiori romaan

mai                             üks armastusromaan oma valikul

 



Viimati muudetud: 08.06.2020