Tunnustused õpilastele

Südalinna Kooli õpilaste saavutused

2018/2019 õppeaastal

• "Hooliv kaaslane 2018" tunnustuse Tallinna Lastekaitse Ühingult koos Rootsi Björn-Okerblom Fondiga pälvis 8B õpilane Ralf Kaspar Patrason. „Hooliv kaaslane 2018“ käigus selgitatakse linna põhikoolide õpilaste seast välja 10 õppurit, kes on koolikaaslastele eeskujuks nii hea õppeedukuse kui tunnustust vääriva käitumise poolest ja väärivad Miku-Manni õpilasstipendiumi.
  • Üle-eestilisel ühiskonnaõpetuse olümpiaadil saavutasid väga tubli tulemuse 6a õpilased. Tallinna koolide õpilaste hulgas saavutas 5. koha Mirtel Rahu ja 9. koha sai Emili Viiberg.(Õpilaste juhendajaks on Heli Hirs.)  Kokku osales erinevatest Tallinna koolidest olümpiaadil 154 õpilast.
  • Matemaatika ainevõistlusel Nuputa saavutas 7. koha 7. klasside meeskond koosseisus: Helena Viir, Eliise Siiman, Mihkel Viisileht. (Juhendaja: Arvo Silm.) Võistlusel osalesid 30 Tallinna kooli esindused.
  • Eriliselt silmapaistva tulemuse saavutasid üleriigilisel veebipõhisel Matamängude päeval 4A õpilased (Eliise, Konrad, Kris, Andreas, Kardo), kes tulid 4. kohale 204 osalenud võistkonna seast. (Juhendajaks õpetaja Riina Abner.)
  • Eesti Lastekirjanduse Keskuse korraldatava üleriigilise 3.–4. klasside õpilaste kirjandusmängu Tallinna linna eelvoorus saavutasid 3C klassi õpilased Frederik Pozlowski, Andreas Kozlov ja Rosmariin Riigov saavutasid väga tubli 5. koha (26 võistkonna seast; 3.-4. kohast jäi puudu kõigest 0.25 punkti.) (Juhendajaks õpetaja Kati Rand).

• Scrabble Eesti meistrivõistlused koolinoortele saavutas 9.-12. klassi vanusegrupi 1. koha Laura-Marita Lappalainen. 5.-8. klassi vanusegrupi 5. koht Markus Anderson. 2.-4. klassi vanusegrupi 4. koht Kristlyn Kont ja 5. koht Laurel Peek. Õpilasi juhendab huvijuht Malle Koppel.

• MATHABLE Tallinna ja Harjumaa koolide vahelistel meistrivõistlustel saavutasid 4.-5. klasside arvestuses 1. koha Eliise Tiik, 2. koha Kristlyn Kont ja  4. koha Marion Blehner.  6.-7. klasside arvestuses sai 3. koha Kristofer Tammeväli. (Juhendajaks õpetaja Malle Koppel.)
  • Tallinna koolinoorte venekeelse Scrabble meistrivõistlustel saavutas 8. klassi õpilane Maksim Kuznetsov  vanemas vanuserühmas 2. koha (kokku osales 38 õpilast eesti ja vene õppekeelega koolidest).  Nooremas vanuserühmas saavutas 2. koha (kokku osales 46 õpilast) 7. klassi õpilane Markus Andreson, kes sai ka eriauhinna, sest kogus suurima punktisumma ühe sõna eest. (Õpilaste juhendajaks on õpetaja Jelena Kozubnja.)
  • RMK poolt korraldatud konkursi "Eesti koolilaste metsapostkaart" 150 parima joonistuse hulka valis žürii 3487 töö hulgast ka meie kooli 3. klassi õpilase Andreas Kozlovtöö. (Juhendajaks õpetaja Kati Rand.)
  • Tallinna Kesklinna koolide rahvastepalli turniiril saavutasid 5. klasside tüdrukud 2. kohaVõistkonda kuulusid: Liis-Beth Gehrke, Jane Oja, Marleen-Liis Pärn, Anneliisa Alt, Elis-Sandra Erin, Maarja-Liis Hanni, Pärleen Tamm, Anna Maria Orasmäe, Melissa Tsaban, Juuna Mirell Maide. (Juhendaja: Kristi Laidvee.)
  •  Tallinna koolinoorte sulgpalli meistrivõistlustel sai 57 osaleja hulgas Eliise Siimann 4. koha ja Mia Sakarias 5. koha.
  • Tallinna kesklinna koolide 7. klasside krossijooksu võistlustel saavutasid tüdrukud 3. koha.  Poisid saavutasid samuti 3. koha.
  • Tallinna linna korvpalli meistrivõistlustel saavutasid põhikooli tüdrukud 3. koha.

2017/2018 õppeaastal

• "Matetalgutel" saavutas 3A klass (õp Riina Abner) I koha vabariigis. Kokku võistles üle Eesti 336 meeskonda 3.-4. klassidest.

• 2.c klassi "Kurgisõbrad" on võitnud eripreemia Räpina Aianduskooli poolt korraldataval projektipäeviku võistlusel, kus osales täpselt 100 klassi. Kiidame 2.c klassi õpilasi ja õpetaja Katit, kes peaaegu 3 kuu jooksul on kurke kasvatanud ja nende arengut uurinud.

• Taimeprojekti ajal toimub mitmeid konkursse. Ühe konkursi raames tuli joonistada kurke ja pisikurke. Joonistusvõistlusele laekus 210 tööd ja 1. koha saavutas Südalinna Kooli 2.c klassi õpilane Andreas Kozlov. Eripreemia sai tema klassiõde Greete-Elena Priisalu. Õnnitlused õpilastele ja nende tublile õpetajale!

• Tallinna kesklinna koolide 3. klasside rahvastepalli finaalturniiril saavutasid Tallinna Südalinna Kooli poisid I koha.  Võistkonda kuulusid: Kris Kaur , Oliver Binder, Andreas Tetsmann, Aleksander Hlestakov, Konrad Mänd (Ment), Marko Eerik Kapp, Ali-Azqar Rezayl, Mark Leppik, Themiya Yasinda Sirimewan, Mihkel Lillepruun, Rico-Roberto Lillemäe,  Andree Link.

• Meie kooli 1B klassis õppiv Aleksandra Hendrikson on väga tubli iluuisutaja. Sellel hooajal osales ta 10 võistlusel ja neist kaheksal võistlusel saavutas ta koha poodiumil ning veel kahel võistlusel oli neljas.

• Tallinna koolide inglise keele ainevõistlusel saavutasid 5.-7. koha 5.a klassi noormehed Erik Vunn ja Kristjan Karu. (Juhendajateks õpetajad Anneli Lonks ja Frank Jüris.)

• Tallinna kooli tööõpetuse ainevõistlusel saavutasid 2.koha 8.v klassi noormehed Siim Kullamäe ja Kert Purde. (Juhendajaks õpetaja Martin Vaht.)

• Matemaatilises võistlusmängus Mathable 2.-3. klasside arvestuses saavutati järgnevad tulemused:

2. koht Oliver Binder, 4. koht Kris Kaur. Kõige suurema punktide arvuga käik - Laurel Peek.

4.-6. klasside arvestuses saavutati järgnevad tulemused: 1. koht Kristofer Tammeväli, 3. koht Stella Maria Eljas , 4. koht Grethel Peek. Kõige suurima punktide arvuga käik - Kristofer Tammeväli.

7.-9. klasside arvestuses saavutati järgnevad tulemused: 2. koht Kaisa Palumets, 4. koht Alex Hrustov.

(Õpilaste juhendajaks on huvijuht Malle Koppel.)

• Venekeelse SCRABBLE´i võistlusel Tallinna koolidele saavutas 8.-9. klasside arvestuses 3. koha Anton Zaporožets.

• Joonas Jukk  (6.A) saavutas õpilasvõistlusel "Tallinna Nobenäpp 2018" kuni 14-aastaste vanuserühmas I koha. Võistluse sisuks oli kiirkirjutamine klaviatuuril.

• 7.A klassi õpilane Hugo Martin Liivaleht saavutas Kimura shukokai karate Euroopa meistrivõistlustel oma vanuseklassis katas 3.koha ja kumites 2. koha

• 9.A klassi õpilane Nicole Sibolt saavutas Rävala klubi joonistus- ja maalikonkursil "Minu Eesti, siin ja praegu" oma vanusegrupis I koha.

• Südalinna Kooli 6.-7. klassi poisid (Ken Sildaru, Hendrik Koort, Mathias Kontus ja Georg Press) saavutasid Sportland 3x3 üleriigilisel korvpalliturniiril fantastilise 4. koha. Tasub mainida, et finaalturniiril osales 32 kooli (igast Eesti maakonnast kaks parimat kooli+Tallinna kaks parimat kooli).

• Kesklinna koolide rahvastepalli võistlustel saavutasid 4. klasside poisid II koha.

Võistkonda kuulusid: Mait Eenmäe, Robert Purge, Raimond Rungi, Jasper Karing, Kaarel Jakob Aava, Kermo Karu, Trister Päär, Marten Pau, Kevin Daniel Kiirend, Dominic Talisainen, Joshua Kristjan Pacey).

• Kesklinna koolide rahvastepalli võistlustel saavutasid 4. klasside tüdrukud IV. koha.

• Tallinna koolinoorte korvpalli meistrivõistlustel saavutas Tallinna Südalinna Kooli tüdrukute võistkond väga tubli 5. koha! Võistkonda kuulusid: Karin Kõiv, Anette-Laura Tõks, Maria Vasar, Kerli Rump ja Liisa Kõiv. Õnnitleme! Täname treener Janne Schasmini võistkonna ettevalmistamise eest!