Koolivorm

koolivorm01.jpg

Südalinna Koolis on alates 2011. aastast kasutusel koolivorm, mis väljendab kooli ühtsust ja identiteeti, väärtustab koolikultuuri ning loob ühtsustunnet. Koolivorm lähtub kooli sümboolikast.


Kasutusel on kaks koolivormi: igapäevane ja pidulik.

Igapäevase koolivormi elemendid 1.-6. klassi õpilastele: 

 • koolilogoga polosärk või koolilogoga siniseruuduline triiksärk või koolilogoga pikkade varrukatega polosärk või koolilogoga pikkade varrukatega pluus. 
 • koolivormi vest või koolivormi kardigan või koolivormi pullover või koolivormi kootud pintsak.
 • tumedad püksid või tume seelik või koolivormi pihikseelik

  NB! Koolilogoga dressipluusid ja pusad on sobilikud kandmiseks sportlikel üritustel ja treeningutel. Igapäevaselt ainetundides neid ei kanta. 

Piduliku koolivormi komponendid on 1.-6. klassi õpilastele:

 • mustad püksid või must seelik või koolivormi pihikseelik,
 • valge triiksärk,
 • koolivormi vest või kardigan (erandina selle puudumisel koolilips või kaelarätt),
 • (kingad).

Nii igapäevase kui ka piduliku koolivormi juurde kuulub koolimüts ehk tekkel. Õpilane suhtub koolimütsi kui sümbolisse suure austusega ja kannab seda nii pidulikel üritustel kui ka igal võimalusel vastavalt ilmale.


Alates 2018/2019 õppeaastast on 7.-9. klassi õpilastele igapäevaselt koolivormi kandmine soovituslik, kuid pidulikel sündmustel kantakse alati pidulikku koolivormi.

Kui 7.-9. klassi õpilane ei kanna igapäevaselt koolivormi, siis on tal siiski seljas korrektne ja viisakas riietus. (Nt dressid ja pusad on ainult sportimiseks. Samuti ei sobi aukudega teksad või liiga paljastavad pluusid jms.)

Piduliku koolivormi komponendid on 7.-9. klassi õpilastele:

 • mustad püksid või must seelik,
 • kraega valge triiksärk,
 • koolilips või kaelarätt,
 • (kingad).

Nii igapäevase kui ka piduliku koolivormi juurde kuulub koolimüts ehk tekkel. Õpilane suhtub koolimütsi kui sümbolisse suure austusega ja kannab seda nii pidulikel üritustel kui ka igal võimalusel vastavalt ilmale. 

2018_06_12 koolivorm.jpg


Koolivorm tellitakse Norrison OÜ-lt nende e-poest või tellimiskeskkonna kaudu.


Väljavõte 2018/2019 õppeaastal kehtima hakkanud kooli kodukorrast:

Õpilane riietub korrektselt ja kannab igapäevaselt 1.-6. klassini ühte koolivormi elementi, mis on nähtaval kohal, ja tumedat seelikut või pükse. 
Õpilane kannab aktustel, kooli tähtpäevadel, kooli esindades (v.a spordivõistlustel) ja eksamitel pidulikku riietust (must/valge) ning koolivesti või kardigani.

7.-9. klasside noormehed kannavad pidulikel üritustel koolilipsu. Lipsu kandmine on lubatud ka noorematel õpilastel ning tütarlastel.

7.-9. klasside neiud kannavad pidulikel üritustel koolivormi kaelarätti. 
Õpilase aukohus on kanda koolimütsi (vastavalt ilmastikuoludele).

Viimati muudetud: 02.05.2019