Projektid

Tallinna Tähekese Lasteaed osaleb järgmistes projektides:

1. 2018-2019.a. projekt "Lähme meisterdama".
Tallinna Tähekese lasteaia ja lasteaia Õunake ühisprojekt.

2. 2018-2019.a. projekt "Emakeele värvid". 
Projekti raames toimusid üritused:
- „ Rahvuste tee traditsioonid“. Tutvustati vene, gruusia, eesti, tatarlaste, uzbeki tee joomise kombeid. Ürituse  ladusaks läbiviimiseks andsid kõik õpetajad, lapsevanemad ning lapsed oma panuse. Kogu Tähekese maja sai tutvuda erinevate rahvuste ja maadega, kes meie lasteaias on  esindatud. Külas olid külalised Tallinna Männi ning Paekaare Lasteaiast. Üritus toimus sügisel.
- Erinevate kodumaade tutvustamine slaidišõu ja laulu-, tantsu- või luuletuse kaudu. Osalesid lasteaiad Sinilill, Juudi lasteaed AVIV, Männi lasteaed, Suur-Pae lasteaed, Lasteaed Kaseke lasteaed ja Järveotsa lasteaed.
- Eesti sünnipäevaks avati rahvusnukkude näitus. 9 rahvuse rahvariietes nukku sümboliseerivad rahu erinevate rahvuste vahel.
- Kevadel, Lastekaitse päeva raames, toimus tantsupidu, kus esitati  rahvuste rahvatantse.
- Osalesime Männi lasteaia projekti „Igal kodul oma keel“  ühisüritusel. Erinevate maade ja rahvuste nädal toimus kevadel, märtsikuus. Meie lasteaia Kellukese rühm esindas Venemaad ja eesti keele õpetaja eesti kultuuri.EESTI_100 (4).jpg

3. Projekt "Sada sammu mööda Eestit". 

Projekti raames toimusid järgmised tegevused:
- kohtusime mais 2019 Vene teatri näitlejatega. Nii lapsed kui õpetajad armastavad teatrit ja huvitusid näitleja igapäevatööst ja vahvatest juhtumistest laval.
- Talvekoda: talveteematiliste kaunistuste valmistamise töötuba, kus osalesid Ojakese, Delfiini ja Kadaka lasteaedade õpetajad.
- Traditsiooniline Eestimaa viktoriin toimus sel aastal meie lasteaias ja külalisteks olid Järveotsa ja Männi lasteaia võistkonnad. 
- Leivanädalat tähistamine koos lasteaiaga Delfiin.
- Maslenitsat/Vastlapäeva tähistasime koos Männi lasteaia lastega. Ühised mängud, laulud, pannkookide söömine ja õlenuku põletamine tutvustab eesti lastele vene kultuuri ja aitab meie lastel oma juuri paremini tundma õppida.

4. 2017-2019 õ.a. projekt “Ilu sõnum” koostöös Kultuuri pedagoogika Eestis ja Roerichi seltsiga. Projekti raames toimuvad fotode näitused, muuseumitunnid, laste joonistuste näitused,  intervjuud ja õppekäik Õpetajate Majja.

123.png5. 2017 - 2019.a. Projekt "Teatrirong". Koostööpartner Lasteaed Õunake.

6. Projekt "Märka ja aita".

7. Projekt "Kiusamisest vaba lasteaed". Meie lasteaia rühmad -Lepatriinu, Päevalill ja Marjake osalevad alates 2013 aasta maist MTÜ Lastekaitse Liidu ja Taani lastekaitseorganisatsiooni Save the Children koostööprojektis "Kiusamisest vaba lasteaed". 

8. Osaline keelekümblus.  Meie lasteaia rühmad Pääsuke ja Päikene töötavad osalise keelekümblusprogrammi järgi. Koostööpartner SA INNOVE keelekümbluskeskus.

Viimati muudetud: 14.10.2019