Tallinna Tähekese Lasteaia ajalugu

Tallinna Tähekese Lasteaia ajalugu Shooting_Stars 3.png

1966 aastal saatis Buratino 300 Mustamäe mudilasele kirja "KUTSUN TEID LASTEAIA AVAMISELE". Eesti nukuteatri näitleja ja lavastaja Ferdinand Veike tutvustas lastele nukke ja etendas väikesi lavastusi. Hiljem tuli lastega rääkima ja mängima Buratino ise.

Nii alustas tööd Mustamäe uus lasteaed. Mustamäe Lasteaia 112 hubastes rühmades hakkasid kõlama laste helisevad hääled. Lasteaia juhataja Marina Tomasova lõi parimad tingimused nii lastele kui töötajatele.

Väärtusliku panuse andsid lasteaiale juhatajad Niina Epstein (1966-1984) ja Jelena Krivenko (1984-2002). Professionaalne kaader, arenev keskkond, hubased esteetilised ruumid, hea mikrokliima, õitsev aed mitmesugustega puude ja põõsatega, hea koostöö lastevanematega -see kõik on nende juhtide teene.

Lasteaia ümber on ilus minipark: mitmesugused puud, põõsad, palju lilli. Hea linnatransport Nõmme, Õismäe, Kopli, Kristiine, Kesklinna rajoonidega.

Alates 10.06.2002.a töötab lasteaja juhatajana Marina Blitsõna. 

Siiamaani helisevad selles majas laste hääled. Paljud lapsed on suureks kasvanud ja samas lasteaias käivad nende lapsed. 

Konkursil uue lasteaiale nime valimisel võitis nimi "Täheke". Nimi Täheke sümboliseerib taevatähte, mis on alati kordumatu, teeb meid õnnelikuks, annab soojust, sära ja ilu – samasugune kordumatu on iga laps meie lasteaias. Tähekese nime pakkus välja Sonja Daskovskaja rühmast "Kelluke".

Alates märtsist 2003.a. on meie lasteaia uus nimi - Tallinna Tähekese Lasteaed.

 

Viimati muudetud: 11.04.2016