Kas allahindluse ajal müüdud kaupadele kehtib lühem pretensiooni esitamise aeg?

See ei ole nii. Võlaõigusseaduse § 218 lõike 4 kohaselt ei vastuta müüja müüdud asja lepingutingimustele mittevastavuse eest ainult sellisel juhul, kui ostjat on müügilepingu sõlmimisel teavitatud kauba puudusest.

Kui allahindluse käigus müüakse puuduseta kaupa odavama hinnaga, siis kehtib selle kauba ostmisel seadusega sätestatud tarbija pretensiooni esitamise õigus kahe aasta jooksul, millest esimese kuue kuu jooksul on müüja kohustus tõendada, et müüdud kaup oli kvaliteetne ehk vastas lepingutingimustele nagu  seda seaduses nimetatakse. Ülejäänud ajavahemikul, s.o kuuest kuust kuni kahe aastani, on see tarbija kohustus tõendada, et talle müüdud kaubal oli juba müümise ajal mõni varjatud defekt.

Müüjal puudub õigus lühendada võlaõigusseaduses sätestatud pretensiooni esitamise tähtaega.

Viimati muudetud: 12.05.2014