Haridusasutuste ja kogukonna koostöö arendamine - On Board

URBACT programmi eesmärk on toetada säästvat lõimitud linnaarengut Euroopa linnades ja linnapiirkondades. Programm pakub rahalist toetust võrgustike loomiseks, mis võimaldavad jagada teadmisi ning mõelda läbi, kuidas ühes kohas järeleproovitud väärtuslikke kogemusi saaks rakendada mujal (allikas: URBACT Eesti koduleht).

URBACT III projekt "On Board" on suunatud partnerlinnades tegevuste kavandamiseks, kuidas arendada koostööd kogukonnaga ning kuidas haridusuuendusi paremini ellu viia.

Projektis osalevad partnerlinnad: Viladecans (Hispaania, juhtpartner), Nantes (Prantsusmaa), Tallinn (Eesti), Poznan (Poola), Albergaria a Velha (Portugal), Halmstad (Rootsi). 

Viladecans'i haridusuuenduse koostöövõrgustiku (Educational Innovation Network - EIN) on URBACT programm esile tõstnud kui hea praktika näite. 

Viladecans´i EIN edendab innovatsiooni ja loovust haridusasutustes digiõppe projektide, õpilaste ettevõtlikkuse arendamise ning koostöö kaudu haridusasutuste, ettevõtete, perede ja teiste kogukonna liikmete vahel. Linna juhtpõhimõtteks on: "Evryone can contribute in the learning process" (igaüks võib õppeprotsessi panustada). See tähendab, et laste haridus pole mitte ainult lasteaia, kooli ja lastevanemate asi, vaid oma panuse saavad anda kõik.

Projekti "On Board" käigus analüüsitakse Viladecans'i hea praktika kogemust ja kavandatakse tegevusi partnerlinnades, sobitades seda iga linna vajaduste ja keskkonnaga.

Tallinnas on tegu pilootprojektiga, mille töörühma on kaasatud kolme linnaosa koolid, lasteaiad ja noortekeskused. 

Töörühma kuuluvad Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium, Lasteaed Karikakar, Pelguranna Lasteaed, Tallinna Kunstigümnaasium, Ehte Humanitaargümnaasium, Tallinna Kadaka Lasteaed, Tallinna Õismäe Vene Lütseum, Kelmiküla Lasteaed, Tallinna Kopli Ametikool ning Mustamäe, Haabersti ja Põhja- Tallinna Noortekeskused. Kaasatud on ka mitu linnaametit, Eesti Kaubandus- Tööstoskoda jt partnereid. 

Projekti I etapp kestis 4. aprillist - 4. oktoobrini 2018, II etapp kestab 4. detsembrist 2018 - 4. detsembrini 2020.

Telli URBACT On Board uudiskiri (inglise keeles)
Päis 2.jpgIMG_0101.JPGSeminaril osalevad haridusasutused.JPG20180906_140651.jpg20180906_162956.jpg

   
Viimati muudetud: 02.12.2019