12.05.2021

Nõmme lasteaialapsed võistlevad porgandite kasvatamisel

Lasteaialapsed osalevad porgandi kasvatamise võistlusel. Võidab see Nõmme lasteaed, kelle peenralt saadakse kõige pikim porgand.

Nõmme linnaosa valitsuse algatatud porgandite kasvatamise võistlusel osaleb piirkonna seitse lasteaeda. Linnaosa vanem Grete Šillis ütles, et varasemalt on lasteaialapsed kasvatanud kõrvitsaid ja maitsetaimi. „Sel aastal soovime korraldada ühe lustliku taimede kasvatamise võistluse „pikim porgand“, kus Nõmme lasteaiad saavad võistelda porgandite kasvatamises. Usun, et porgandite kasvatamise protsess on lastele nii põnev kui ka arendav. Kõik osalejad saavad kingituse ja võistluse võitja saab minna Proto avastustehasesse,“ rääkis Šillis. „Kui varasemalt viidi kasvatatud kõrvitsad Tallinna loomaaeda loomadele söögiks, siis sel aastal jäävad kasvatatud porgandid laste enda söögilauda rikastama.“

Võistluse raames jagati lasteaedadele 22 kotti mulda, 16 pakki seemneid, 9 pudelit väetist ja ehitati 9 istutuskasti.  Porgandite kasvatamiseks vajalikud materjalid tulid Nõmme linnaosa valitsuselt ning toimetati lasteaedadele ka kätte.

Võistlusel osalevad: Lastesõim Hellik, Tallinna Lauliku lasteaed, Tallinna Raku lasteaed, Lasteaed Kraavikrõll, Tallinna Rännaku lasteaed, Tallinna lastesõim Mõmmik ja Tallinna Männiku lasteaed.

Foto: Tallinna Rännaku lasteaialapsed loodavad suurt porgandisaaki.

Uudise rubriigid: