28.01.2008

Etendub noortemuusikal Saladin ja Lõvisüda

7., 8., 12. ja 13. veebruaril kell 19.00 ning 17. veebruaril kell 12.00 ja 19.00 etendub Salme Kultuurikeskuses omanäoline noortemuusikal „Saladin ja Lõvisüda”.

 
7., 8., 12. ja 13. veebruaril kell 19.00 ning 17. veebruaril kell 12.00 ja 19.00 etendub Salme Kultuurikeskuses omanäoline noortemuusikal „Saladin ja Lõvisüda”.

Tegu on paljusid andekaid noori muusikuid, kunstnikke, lavastajaid jt ühendava projektiga, mille teostumisele aitas kaasa 150 tegijat Kaari Sillamaa Laste- ja Noorte Muusikateatrist. Kõiki rolle täidavad 10-22-aastased noored, kellest enamus õpivad Georg Otsa nim Muusikakoolis või teistes Tallinna ja Harjumaa koolides. Peaosalise Sultan Saladini osas võib näha Franck Reisnerit või Keio Soomeltit, Richard Lõvisüdant kehastab Ott Lepland. Lisaks neile on erinevates rollides laval veel 36 osatäitjat ning kõrvalosalised.

Soliste saadavad Georg Otsa nim Muusikakooli sümfooniaorkester ja segakoor.

Ka kostüümi- ja lavakunstniku, lavastaja, koreograafi jt tööd tegid peamiselt noored loojad. Libreto kirjutas näiteks laulja Jaanika Sillamaa, muusika arranžeeris Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudeng Kristo Matson, tantsud seadis samuti lauljana tuntud Tanja Mihhailova.

Muusikal on Kaari Sillamaa idee ja algupärane looming. See on kummaline lugu armastusest, sõprusest, salasepitsustest ja rüütliideaalidest. Süžee aluseks on Walter Scotti romaan "Talisman", milles kajastatakse 12. sajandil toimunud ristisõda. Seega saavad vaatajad teadmisi nii kirjandusest kui ka ajaloost, Araabia ning Euroopa muusikast, filosoofiast, moest ja kommetest.

Piletid hinnaga 75 – 125 krooni on eelmüügil Piletilevis.
Täpse info leiab muusikali kodulehelt

Etendub ka teine noortemuusikal Lumivalgeke
Tallinna Haridusamet toetab etendust.

Lisainfo
Kaari Sillamaa
Kaari Sillamaa Laste- ja Noorte Muusikateater
Tel 5014440