14.09.2011

Linnaarhiivis vaetakse ajalooliste linnasüdamete arengut

Tallinna Linnaarhiivis homme algaval sümpoosionil võetakse vaatluse alla avalikud vaidlused ajalooliste linnasüdamete arendamise üle.

15. – 17. septembrini toimuva VIII rahvusvahelise Kirde-Euroopa ajaloo ja kultuuri sümpoosioni teemaks on “Rekonstrueerida või moderniseerida? Avalikud vaidlused ajalooliste linnasüdamete üle 20. ja 21. sajandil”.

Alates 1995. aastast iga kolme aasta järel aset leidnud sümpoosionidel on varem käsitletud Läänemere ümbruse maade migratsiooni, linnaajaloo, kodanikuühiskonna, seltsikultuuri ja mälupaikade temaatikat.

Sekordne sümpoosion käsitleb linnaarhitektuuri ja muinsuskaitse valdkonda, ettekannetes uuritakse Kirde-Euroopa piirkonna vanalinnade käekäiku pärast Teist maailmasõda, hinnatakse nende tänast olukorda ja tulevikuperspektiive, käsitletakse linnaplaneerimise aktuaalseid küsimusi ning uusehituse ja muinsuskaitse vahekorda.

Eelmiste sümpoosionide eeskujul püütakse nüüdki piiritleda Kirde-Euroopa erinevate piirkondade iseärasusi, kuid ühtaegu leida regiooni tervikuna kujundanud mõjureid.

Küsimus „Rekonstrueerida või moderniseerida?“ seostub otseselt ka Tallinna võimalike arengustrateegiatega ja toob esile Tallinna vanalinna paradigmaatilisuse üleeuroopalises kontekstis.

Sümpoosionil osalevad teadlased Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Saksamaalt, Venemaalt, Poolast, Prantsusmaalt, Hispaaniast ja Ameerika Ühendriikidest, sh rahvusvaheliselt tuntud kunsti- ja arhitektuuriajaloolased Małgorzata Omilanowska Gdańskist, John Maciuika New Yorgist, Georg Wagner-Kyora Berliinist.

Eestit esindavad Riin Alatalu, Mart Kalm, Epp Lankots ja Andres Toode. Sümpoosioni korraldavad Szczecini ülikooli ajaloo ja rahvusvaheliste suhete osakond, Aue Fond (Helsingi), Academia Baltica (Lübeck) ja Tallinna Linnaarhiiv.

Ettekandekoosolekud toimuvad Tallinna Linnaarhiivis (Tolli tn 4). Neljapäeval, 15. septembril algab sümpoosionipäev kell 13, järgmisel kahel päeval kell 9.

Sümpoosioni töökeeled on saksa ja inglise keel, programmiga saab tutvuda Tallinna Linnaarhiivi kodulehel aadressil http://www.tallinn.ee/linnaarhiiv.

 

Lisainfo:
tel. 6457 401

Uudise rubriigid: