28.10.2011

Õunauss etendab Tare-tarekest

Täna, 28. oktoobril tähistatakse erivajadustega lastele mõeldud Tallinna Õunakese lasteaia 10ndat sünnipäeva, sh kell 15.00 esitab lastest ja täiskasvanutest koosnev näitetrupp „Õunauss“ etenduse „Tare – tareke“.

 „Oleme tavaline munitsipaallasteaed, mis on täidetud suurte ja väikeste eriliste inimestega“, ütles Mendi Ikkonen, Õunakese õppealajuhataja. „Tänane sünnipäevahommik algas sellega, et postipoiss jagas laiali „Õunaaia uudised“ nr 1“

Õunake on arendus- ja hoiupaigaks vaimse ja füüsilise puudega ning autistlikele lastele, mis on ainuke omataoline Eestis. Lasteaia hoone on projekteeritud ja ehitatud spetsiaalselt erivajadustega lastele arvestades nende meele-, taju-, keha- ja/või vaimupuuet. Õunakese õpetajad on kõik kõrgelt haritud eripedagoogid.

1964. aastal avati Ehitajate tee 23 Mustamäe esimene lastead.

1983. aasta oktoobris hakkas selles hoones tegutsema Tallinna 3. erilasteaed erineva vaimse puudega lastele. Eripedagoogilist abi suudeti lastele pakkuda kuni 2000 aastani.

„Aastatuhande vahetus muutis tundmatuseni lasteaia sisu ja vormi“ kinnitas Ikkonen. Ta lisas: „Võib öelda, et nööbi külge õmmeldi pintsak - Tallinna linn leidis võimaluse pakkuda erivajadustega lastele maailmatasemel arendus- ja hoiuvõimalust.“