14.02.2012

Linastub dokfilm liikumispuudega Taavist

Kolmapäeval, 15. veebruaril kell 16.00 toimub Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuse (Endla 59) saalis liikumispuudega noorukist kõneleva filmi “Taavi kui Taavi ise” esilinastus, kus osalevad peategelane ja filmi režissöör Vahur Laiapea.

Filmistuudiol Ikoon OÜ valmis koostöös Eesti Liikumispuudega Inimeste Liiduga eelmise aasta lõpus  35-minutiline dokumentaalfilmi liikumispuudega 14-aastase Taavi elust. Taavi unistuseks on saada ajakirjanikuks ja filmis  ta kohtub ning vesteleb teda huvitavate inimestega, sh katoliku piiskopi Isa Philippe`ga, oma vanaema, ajakirjanik Priit Pulleritsu ja teistega. Filmi võtted toimusid Tallinnas, Tartus ja Pivarootsis.

Aastaid kurtide õpetajana töötanud režissöör Vahur Laiapea on teinud puuetega inimestest mitmeid autorifilme,  teda iseloomustab loojana sügav empaatia ja samastumisvõime, millest kõnelevad ka tema eelmised filmid, näiteks “Tummfilm kurdist tüdrukust”, “Inimene pole kala” jt. Ta on produtseerinud  sarja “Haiglalood”.

 Esilinastusest võtavad osa nii Taavi kui filmi autor, kes räägivad filmiga seotud huvitavatest seikadest ja vastavad vaatajate küsimustele.

 Lisainfo  http://www.elil.ee/?doc=10307&path=uudised