12.04.2012

Tulekul Invamess 2012

Tallinna Puuetega Inimeste Koda korraldab 19.- 20. aprillil messi „Invamess 2012", mille eesmärgiks on suurendada puuetega inimeste, nende pereliikmete ja valdkonna spetsialistide teadlikkust teenustest ja toodetest, mis aitavad parandada puuetega inimeste igapäevast toimetulekut.

Kolmandat korda toimuval messil on võimalik tutvuda õppimisvõimaluste, puuetega inimeste ühingute tegevuste, abivahendi- ja meditsiinifirmade toodete, rehabilitatsiooniasutuste teenustega jpm.

Messi käigus toimuvad mitmed infotunnid, mille teemadeks on sotsiaalteenuste kvaliteet, eestkoste korraldus, riigi õigusabi võimalused, rehabilitatsiooniteenus ja puuetega laste alus- ja põhihariduse võimalused Tallinnas.

Mõlemal päeval on külastajatel võimalik saada sotsiaaltöötajalt teavet puuetega inimestele suunatud toetustest ja teenustest Tallinnas, toimetulekutoetuse ja õigusalast nõu, võlanõustamist ning teavet abivahendite soetamiseks. Lastevanematel saavad soovi korral jätta oma lapsed lastehoidu. Filmihuvilistel on võimalik messi viimase päeva lõpus kogeda nägemispuudega inimestele suunatud kirjandustõlkega filmi „vaatamist“. Hoovimajas tegutseb energeetilise tervendamise keskus Reiki Kliinik, pakkudes võimalust konsulteerida reiki praktikutega ning kuulata erinevaid loenguid nii reikist, hiina traditsioonilise meditsiini võimalustest ning enesetervenduse põhimõtetest.

Invamess toimub Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses, Endla 59, mõlemal päeval kell 13- 19, külastajatele on mess tasuta. Messiks ilmub infolehe "Kojaline" Invamess 2012 erinumber.

Messi ajakava ja täiendav info: http://www.tallinnakoda.ee/1,124

2010. aastal toimunud Invamessi külastas üle 600 inimese.

Invamessi korraldava Tallinna Puuetega Inimeste Koja eesmärgiks on kaitsta ja esindada puuetega inimeste huve Tallinna tasandil. Koda on katusorganisatsiooniks 22-le Tallinna puuetega inimeste ühingule.

Tallinnas on kokku ligi 24 000 puudega inimest, kellest 4700 kuulub Koja liikmesorganisatsioonidesse.

Messi läbiviimist toetavad Tallinna Linnavalitsus ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

 Lisateave:

Tauno Asuja, tegevjuht

Tallinna Puuetega Inimeste Koda

Tel: 52 56 560, 655 4161

E-post: mess@tallinnakoda.ee

http://www.tallinnakoda.ee