12.04.2012

Tallinna ja Turu koolid vahetavad vahetundide veetmise kogemusi

Täna, 12. aprillil 2012 külastavad Tallinna koolide õpilased ja õpetajad Turu linna Lausteen Koulut, et vahetada kogemusi vahetundide ja kooliaja veetmise viisidest. Igast Interreg IVA projektis „Aktiivne ja turvaline koolipäev – SAS“ osalevast koolist sõitis Turusse kaks õpilast ja üks õpetaja.

Nii projektis osalevates Tallinna (45) kui ka Turu (44) koolides tegutsevad vahetundides mängujuhid, kes kutsuvad kaaslasi mängima ja õpetavad neile ühismänge. Tallinnas on tegevused suunatud ühtse koolipere loomisele, vanemad ja nooremad õpilased mängivad ja tegutsevad koos. Turu koolides on vahetunnitegevuste motoks „Keegi ei pea üksi jääma!“.

Lisaks koolidevahelisele kogemuste vahetamisele tutvuvad tallinlased Varsinais-Suomen Viro-Keskuse abiga Turu linna vaatamisväärsustega, et saada parem ülevaade linnast, millega juba kolmel aastal koostööd on tehtud.

4. aprillil 2012 võttis tallinlasi vastu Vasaramäen Koulu. Septembris külastatakse Luolavuoren Koulu, kus koos õpivad nii erivajadustega kui tavaõpilased.

Projekt „Aktiivne ja turvaline koolipäev – SAS“  algas 2009. aasta lõpus ning lõpeb 2012. aasta lõpus. Projekti juhivad Tallinna Haridusamet ja Turu Haridusamet.

Lähemat infot projekti tegevustest saab aadressilt http://safeandactiveschoolday.wikispaces.com/Schools.

 

Lisainfo:

Georg Aher
projekti "Aktiivne ja turvaline koolipäev - SAS" juht Tallinna Haridusametis
5137959
georg.aher@tallinnlv.ee