13.04.2012

Neitsitorni restaureerimiseks laekus kolm pakkumist

Neitsitorni, Tallitorni ja linnamüüri restaureerimise tööde riigihankele laekus kolm pakkumist.

Kolmest pakkumisest kaks olid ühispakkumised, kus osalesid vastavalt kaks ja kolm partnerit. Pakkumised jäid vahemikku 1,17 kuni 1,5 miljonit eurot (koos käibemaksuga). 2012. aasta jooksul restaureeritakse Neitsitorn ja müürid ning taastatakse Neitsitorni ja Kiek in de Köki vaheline kaitsekäik. Hiljemalt 2013. aasta augustiks on plaanis restaureerida ja avada külastajatele Ingeri bastioni maa-aluse käigu idapoolne osa.

Peale renoveerimist hakkavad Neitsitorni keldrikorrusel paiknema multifunktsionaalsed konverentsiruumid ning Linnamuuseumi ekspositsioon, esimesele korrusele on planeeritud külastajate vastuvõturuum koos infostendidega, ülemisele kolmele korrusele tuleb kohvik, , kus Linnamuuseum eksponeerib näituseid.

Neitsitorn kuulus pikka aega Riigi Kinnisvara ASile, kes ei leidnud 14. sajandil ehitatud tornile kasutust. Nii jäid viimati 1970. aastatel restaureeritud torn ja kaitsekäigu puitkonstruktsioonid ilmastiku meelevalda ning tühjana seisev ajaloomälestis sai mitmeid kahjustusi. Peale Neitsitorni, Tallitorni ja Lühikese Jala torni kinnistu üleandmist Tallinna linna omandisse alustati tööd keskaegsete ehitiste kujundamiseks uudseks turismiatraktsiooniks ning kultuurikeskuseks.