30.04.2012

Volbrikontsert paneb punkti Euroopa Orkestrite Festivalile

Täna õhtul toimub Vabaduse väljakul Volbrikontsert, kus esinevad Euroopa amatöör- ja noorteorkestrid.

Volbrikontserdil esinevad orkestrid Saksamaalt, Norrast, Bulgaariast, Horvaatiast, Soomest, Iirimaalt, Šveitsist ja Eestist. Kolmetunnisel galakontserdil toimub kahe õpikoja kava esitus, kontsert tipneb paarisajaliikmelise ühendorkestri esinemisega. Kontsert algab kell 19.00.

Volbrikontserdiga lõpeb 27. – 30. aprillini Eestis toimuv Euroopa amatöör- ja noorte orkestrite festival, kus osalevad 12 riigi muusikud. Koos on ligi 700 muusikut 26 orkestrist, festivali patrooniks on maestro Neeme Järvi. Festival toimub üheksandat korda, kuid esmakordselt Eestis ning selle korraldavad Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ja Euroopa Orkestrite Föderatsioon.

Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti juhataja Aini Härmi sõnul on Eesti poolsed korraldajad ja eelkõige Jüri-Ruut Kangur teinud ära suure töö festivali kavandamisel ja läbiviimisel ning andnud märkimisväärse panuse sümfooniaorkestrimuusika propageerimiseks Eestis.

„Festivali õpikojad ja kontserdid on rikastanud oluliselt pealinna kevadist kultuuripilti,” rõhutas Härm. „Vabaduse väljakul toimuv Volbrikontsert pakub aga suurele hulgale pealinlastele haruldast võimalust saada osa sellest suurejoonelisest festivalist – nautida kevadet ja kuulata head muusikat.”

Tallinna linn toetab festivali 13 500 euroga.