03.05.2012

Sodimiste likvideerimine läheb linnale kalliks maksma

Tallinna linnaosadel on plaanis heakorrakuu jooksul puhastada üle linna rohkem kui 4000 ruutmeetri ulatuses soditud ja määritud linnavara.

Heakorrakuu ettevalmistamisel kaardistati Tallinna linnaosades linnale kuuluvatele hoonetele ning rajatistele tekkinud grafitit, mille puhastamiseks  kulutatakse linnaeelarvest ligi 30 tuhat eurot.

Sodijate kahju kõrvaldamisekulud ulatuvad abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul kuni 30 tuhande euroni. „Linn jätkab null-tolerantsi suhtumist värvipihustiga huligaanide suhtes, kelle poolt tekitatud kahju likvideerimiseks peavad linn ja linnaelanikud kulutama kümneid tuhandeid eurosid aastas,“ ütles Sarapuu. „Peale kampaania lõppu tõhustatakse kindlasti järelevalvet Tallinnas ning sanktsioonid järgnevad ka omaniku kohustuste mittetäitmisele.“

Puhastustöid on alustatud Nõmmel, Haaberstis ja Lasnamäel. Teistel linnaosadel on lõppemas vajalikud ettevalmistustööd. Linn plaanib lõpetada puhastamisaktsiooni hiljemalt Tallinna päevaks, 15. maiks.

Nõmmel on kavas puhastada Pihlaka 12 angaar, Raudtee 17 hoone ja Rännaku pst 1 noortemaja. Tööd teostab SodaBlast OÜ. Jaama 1 hoone ja Rahumäe surnuaia aed puhastab Cleanfix OÜ. Üliõpilaste silla otsad puhastab Jaager OÜ. Ülejäänutel objektidel alustatakse tööd 7. mail.

Haaberstis alustatakse puhastus- ja värvimistöid juba sel nädalal järgmistel objektidel: Õismäe tee 130 koolimaja, Paldiski mnt 83 hoone ning õhuseirejaama Õismäe tee 28 juures, kus töid teeb OÜ Haabersti Haldus. Õismäe tee 88A ja Õismäe tee 105A hoonet ning Zoo peatuse ootepaviljoni värvib Sandese Haldusteenuste OÜ. Rocca-al-Mare promenaadi jalakäijate silla aluse puhastab Multiprits OÜ.

Lasnamäel puhastatakse järgmisi objekte: Muhu 9 hoone puhastab Niks ja Naks OÜ, Narva mnt ja Mustakivi ristmikult Katleri tn suunas pingid ning prügikastid, Smuuli viadukti, Smuuli, Mustakivi ja Pallasti silla puhastab Jaager OÜ. Läänemere 33 ja 19 vahelisel alal betoonseinad, Ümera 46 kooli, Ümera 9 lasteaia ja abihooned, Mustakivi jalakäijate tunneli ning Pae 45a hoone puhastab Sodablast OÜ. Loitsu 3a betoonääre, Punane 69 kooli ja sulgpallihalli, Punane 43c mänguväljaku betoonseinad, Tartu mnt autosilla ning Suur-Sõjamäe 6a sotsiaalkeskuse puhastab CleanFix OÜ. Tondiraba tunneli ning Pae, Härma ja Kotka silla puhastab Multiprits OÜ.

Pirita linnaosas ei ole huligaanide poolt soditud linnale kuluvaid hooneid ja rajatisi.

Eraomandis olevate hoonete ja rajatiste puhastamine on omanike kohustus. Grafiti olemasolust informeerib linnaosa valitsus nii hoone valdajat kui ka munitsipaalpolitseid.