15.05.2012

Linnapea tervitas kuulsat ansamblit ja kontserdikülalisi

Täna, Tallinna päeva õhtul annab maailmakuulus koreograafiaansambel Berjozka kontserdi Nokia kontserdimajas, kontserdi juhatas sisse linnapea Savisaar oma tervituskõnega.

„Berjozka tants on osasaamine tõeliselt kõrgest kunstist ja usun, et just nii võtavad teie tantsu vastu ka Tallinna kontserdikülastajad, sest tegemist on Vene tantsukultuuri ereda näitega, kus on ühendatud kõrge koreograafiline meisterlikkus ja avar vene hing,“ ütles linnapea.

Savisaar tänas artiste külaskäigu eest ja seda eriti tänasel, tallinlastele nii olulisel päeval, mil tähistatakse Tallinnale vabalinna staatuse andmist ja linna astumist Euroopa linnade liitu ja avaldas lootust, tänane kohtumine ei jää viimaseks.

Maailmakuulsa ansambli “Berjozka” asutas aastal 1948 Nadežda Nadeždina, kelle nime kannab ansambel praegugi. Nadeždina juhtis ansambli 30 aastat, seejärel sai kunstiliseks juhiks ja peakoreograafiks Mira Koltsova.

Ansambel on enam kui 60 aastase ajaloo vältel külastanud üle 80 välisriigi Ameerika Ühendriikidest Jaapanini, väisanud Põhjamaid, Kesk-ja Lõuna-Ameerikat, Türgit, Hiinat ja paljusid teisi riike.