25.05.2012

Glehni loss saab homme kotka tagasi

Laupäeval, 26. mail toimub kella 14-16 Nõmme linnaosa kevadpäevade raames Glehni pargi päev, mille ühe tähtsündmusena taasavatakse Glehni lossi tornis kotka skulptuur. Kotka taastamine oli Nõmme Koduloohuviliste Koja algatus, mida rahastasid Nõmme linnaosa valitsus ja Tallinna Tehnikaülikool. Uue kotka modelleeris vanade fotode põhjal Lembit Onton.

Nõmme linnaosa vanema Erki Korpi sõnul läks kotka taastamine maksma 10 000 eurot, pool sellest võttis enda kanda linnaosavalitsus ja teise poole Tallinna Tehnikaülikool. „Kotka taastamine on jälle üks oluline samm Nõmme rajaja Nikolai von Glehni pärandi väärtustamisel. Vanadelt fotodelt võib näha, et 20. sajandi alguses oli kotkas veel lossi tornis olemas, kuid pärast Glehnide lahkumist Eestist jäi loss peremeheta ja ka kotkas läks üsna pea kaduma,“ rääkis linnaosavanem.

Glehni pargi päev toimub kella 14-16. Laulud ja pillilood kõlavad nii pargis kui ka lossi terrassidel. Kell 14 on kontsert tähetorni juures, kell 14.30 Glehni „Kalevipoja” juures. Glehni lossi torni uue kotka avamistseremoonia algab kell 15. Glehni pargi päeval on avatud ka tähetorn. Kella 13-16 toimuvad elavas järjekorras igal täis- ja pooltunnil ekskursioonid (korraga grupis 25 inimest).