28.05.2012

Lõppes Tallinna linnapea ametlik visiit Kiievisse

Tallinna linnapea Edgar Savisaar külastas 25.-27. maini Kiievi linna administratsiooni kutsel Kiievit, võttes osa linna 1530. sünnipäeva tähistavatest üritustest.

Visiidi raames kohtus Edgar Savisaar Kiievi linna administratsiooni esimehe Aleksandr Popoviga. Linnapead leppisid kokku uuendada 1994. aastal sõlmitud linnadevahelise koostöö lepingut. Selleks otsustasid Tallinna ja Kiievi linnapead luua töögrupid mõlemas linnas.

Aleksandr Popov märkis, et Kiiev on väga huvitatud Tallinna kogemustest e-teenuste keskkonna loomisel. Samuti tundis Kiievi linnapea huvi Tallinna m-parkimise ja tasuta ühistranspordi projektide suhtes. 

Tallinna ja Kiievi linnajuhid arutlesid ka majandussuhete arendamise üle. Aleksandr Popov toonitas, et Eesti ettevõtted arendavad edukalt ehitusprojekte Kiievis ja et edukad ärisuhted on viljaka koostöö aluseks kultuuri ja hariduse valdkondades.

Aleksandr Popov tutvustas Euroopa jalgpalli meistrivõistluste ettevalmistusi, mis teatavasti sel aastal toimuvad Ukraina ja Poola linnades, toonitades, et üheks põhiülesandeks on mängijate ja pealvaatajate turvalisuse tagamine.

Linnadevaheliste sõprussuhete arendamise eest omistas Kiievi linna administratsioon Tallinna linnapeale tänumedali, mille andis Edgar Savisaarele üle Kiievi linnapea.

 Edgar Savisaar kutsus Kiievi linnapead Aleksandr Popovi Tallinna vastukülaskäigule.

Kiievi linna 1530. sünnipäeva tähistamisest võtsid osa delegatsioonid Vilniusest, Riiast, Moskvast, Chicagost, Krakowist, Tamperest, Ankarast, Astanast ja teistest linnadest.