01.06.2012

Heategevusaktsioon lastehaigla beebidele

Reedel, 1. juunil kell 15 annab ettevõtlik ema Kristi Aulik koos oma sõpradega Tallinna lastehaiglale umbes 650 tükki või paari isekootud, õmmeldud ja heegeldatud beebiriideid: sokke, mütse, kindaid, papusid, kampsuneid, beebi- ja kuvöösitekke, mis hakkavad soojendama vastsündinute ja imikute osakonna enneaegselt sündinud beebisid.

Üleskutse heategevale käsitööle edastas aastaste kaksikute ema Kristi Aulik 2012. aasta alguses Facebookis ja blogis „Heategu kõige pisematele“ (http://heategu.weebly.com/).
Tema algatusest võttis kinni 112 sõpra, sõbra-sõpra, veebikülastajat, aga ka abistamisvõimalusest täiesti juhuslikult kuulnuid. Aulikut rõõmustab, et esemetest kiirgab südamesoojust ja hoolt.
„Üks pensionäriproua kudus sada tikutoosisuurust sokipaari. Keskealine daam, kes ei öelnud oma nimegi, tõi imetillukestest tükkidest kokkupandud filigraanseid lapitekke. Liivamäe lasteaia juhataja rääkis andmisvõimalusest lasteaialaste vanematele,“ ütleb Kristi Aulik. „Eesti on väike ja kui vaja, tullakse appi täiesti võhivõõrastele. Olen rõõmus, et on olemas nii palju abivalmis inimesi, kes on leidnud tahtmist, aega ja raha abistada. Kaasalööjate seas oli vaid mõni üksik lapsevanem, kellel endal on olnud samuti enneaegne laps.“

„Meie kõige väiksematele patsientidele, kelle termoregulatsioon ei ole välja kujunenud, on armastusega kootud riideid ja tekke väga vaja,“ ütleb lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna õendusjuht Marina Koroljova.
Osakonna juhataja Liis Toome nimetab hädavajalikke riideesemeid ka „mõnuriieteks“, sest pisikesed näevad nendes suurepärased välja ning rõhutab, et tegelikult on Kristi Auliku toetajad teinud selle aasta alguses vastsündinute ja imikute osakonnale veel ühe suure kingituse: firma AEG pesumasina ja kuivati. See tegu tähistas säästva režiimiga pisipesumaja algust osakonna pinnal – haigla suures pesumajas kippus imikute pesu mõnikord kaduma ja ning enneaegu ära kuluma. 

Tänavuaastane kampaania on Kristi Aulikule juba teine sarnane projekt, eelmisel aastal aidati Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusosakonda, kust idee tegelikult alguses sai.  Kui ta 2011. aasta veebruaris Ida-Tallinna sünnitusmajas olles dr Lee Tammemäelt küsis, kas on midagi, millega sünnitusosakonda aidata, vastas tohter, et enneaegsetele on vaja nn nukuriideid.
Lisaks lastehaiglale aidatakse sellel aastal ka Pelgulinna Sünnitusmaja.

Lähem informatsioon:
Tiina Eier, lastehaigla kommunikatsioonijuht, tel 525 9151
Kristi Aulik, heategevuskampaania korraldaja, tel 511 2076

Üleandmine toimub  Tallinna Lastehaigla väikese maja (B-korpuse) fuajees Tervise tn 28 Mustamäel.