Global Goals for Cities - kestliku arengu eesmärkide võrgustik

Global Goals for Cities ehk kestliku arengu eesmärkide elluviimine linnades

EL territoriaalse koostöö programmi URBACT projekt, milles osaleb 19 Euroopa linna ning projekti juhtpartner on Tallinn.

Partnervõrgustiku eesmärk on arendada ja toetada Euroopa linnade suutlikkust ellu viia kestliku arengu eesmärke (ÜRO Agenda 2030 järgi) kohalikul tasandil, jagades see juures häid praktikaid ning kogemusi partnerlinnade tegevuskavade väljatöötamise kaudu. Tallinna linn saab praktilisi teadmisi ja kogemusi kestliku arengu eesmärkidest ning sellega koos ka tegevuskava, kuidas neid läbimõeldult ja tõhusalt integreerida „Tallinn 2035” arengustrateegia rakenduskavasse ja selle seiresüsteemi.

Projekti lõpptulemusena omab Tallinna linn juhtpartneri kogemust uudse, seni suurima URBACTi linnadevõrgustiku juhtimisel ning antud projekti käigus on Tallinna arengustrateegiat ja rohepöörde alaseid tegevusi kestliku arengu võtmes tutvustatud kõrgel rahvusvahelisel tasemel.

Projektis osalevad 19 Euroopa linna: Tallinn (Eesti/ juhtpartner), Braga (Portugal), Heraklion (Kreeka), Veszprém (Ungari), Ozalj (Horvaatia), Klaipeda (Leedu), Veliki Preslav (Bulgaaria), Jihlava (Tšehhi), Dzierżoniów (Poola), La Rochelle (Prantsusmaa), Mouscron (Belgia), Gävle (Rootsi), Reggio Emilia (Itaalia), Glasgow (Suurbritannia), Schiedam (Holland), Manresa (Hispaania), Bratislava (Slovakkia), Solingen (Saksamaa) ja Trim (Iirimaa). 

Projekti kogueelarve: 1 724 310 €
Tallinna eelarve on kokku 309 150€, sellest välistoetus 216 405€ ning linna omafinantseering 92 745€.

 

UUDISED:
21.04.2021 - Kestliku arengu koostöövõrgustiku linnad vahetasid Tallinna juhtimisel kogemusi
25.03.2021 – Tallinn hakkab juhtima Euroopa linnade kestliku arengu koostööd

ERDF_URBACT_logo_set.PNG

Viimati muudetud: 04.05.2021