2021. aasta etteütlus toimub 14. mail kell 12

Ootame kõiki eesti keele huvilisi üle maailma end proovile panema Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud e-etteütlusel. Etteütlust on oodatud kirjutama nii õpilased kui ka täiskasvanud, kes peavad oluliseks head eesti keelt ja soovivad proovile panna oma teadmisi eesti keele õigekirjast. Etteütluse teksti loeb seekord armastatud laulja Ivo Linna, kes oli ise ka laulva revolutsiooni sündmuste keskmes kaheksakümnendate lõpus.

Kõiki videoid ja ka etteütlust saab jälgida siin samas lehel, Tallinna linna Facebooki lehel või Youtube'is.

Enne etteütlust on võimalik värskendada oma teadmisi eesti keele õpetajate juhendatud ettevalmistustundides: „Suurtähtlühendid“ (koostajad eesti keele õpetajad Igor Kaasik ja Krista Nõmmik), „Kokku- ja lahkukirjutamine“ (koostajad eesti keele õpetajad Piret Järvela ja Irene Artma) ja „Suur ja väike algustäht“ (koostaja eesti keele õpetaja Seoriin Jõgise).
Kahoot logo

Oma teadmisi kirjavahemärkide, eelkõige komade kasutamisest, saad testida eesti keele õpetajate Kristi Koidu ja Kaia Rosina koostatud vahvate testide abil keskkonnas Kahoot.

E-etteütluse slaidid jpm leiad õppematerjalide lehelt.

Vaata ka arhiivi ning tutvuda eelmiste aastate materjalidega.

Jälgi uudiseid Tallinna Facebook’i lehel ja tallinn.ee veebilehel.

Tallinna päeva etteütlus sai alguse 2013. aastal. Ürituse eesmärk on pakkuda võimalust panna ühiselt proovile oma teadmised ja õppida midagi uut Tallinna kohta. Etteütlust on kirjutatud Tallinna Ülikoolis, kinos Kosmos ning Vabaduse väljakul. Teksti on lugenud populaarsed kirjanikud Andrus Kivirähk, Jan Kaus jt, samuti vigursuusatamise maailmameister Kelly Sildaru ning muusik Reket.

#tallinnapäev / Instagram / Facebook / Youtube

Ettevalmistustunnid


Kirjuta koos meiega!